piątek, 11 listopada 2011

Wychowanie małego patrioty

Czy przekazujecie swoim dzieciom tradycję Święta Niepodległości? Wychowujecie je w patriotyźmie? Jestem bardzo ciekawa jak tłumaczyć młodemu człowiekowi, młodemu Polakowi czym jest ojczyzna i jak jest ważna - poczucie przynależności! A może macie na ten temat inne zdanie? Może nie warto wychowywać dziecko w jednej tradycji i kulturze a pokazać mu multikulturowość i pełną tolerancję? Patrząc na to co dzieje się teraz w naszym kraju widać że Polska goni Europę, czy rzeczywiście idziemy w dobrym kierunku? My, rodzice mamy już swoje lata, swoje przekonania. W pewnym sensie mamy sprecyzowane poglądy na otaczający nas świat. Czy chęć wychowywania dziecka w Polskiej, mimo wszystko dość konserwatywnej kulturze to dobry pomysł w XXI wieku? Czy patriotyzm w dzisiejszych czasach nie gryzie się z ciągłym biegiem za Ameryką czy Zachodem? Zapraszam do dyskusji.

Miłego weekendu!
Natka

2 komentarze:

  1. Przyznam, ze nam Swieto Niepodleglosci minelo bez celebrowania. Sama musze sie zastanowic jak to z tym moim patriotyzmem jest, by Nadusi cokolwiek tlumaczyc :) Jednego za to jestem pewna NIE WSTYDZE SIE TEGO, ZE JESTEM POLKA ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak we wszystkim, należy zachować rozsądek :) My staramy się wychować Polaków świadomych swoich korzeni i otwartych na inne kultury... ;)

    OdpowiedzUsuń