piątek, 9 marca 2012

18tka !!

Na szczesie to tylko ( albo aż 18 miesięcy). wkrótce moja mała córeńka skończy 1,5 roczku. To wielkie wydarzenie, dla mnie chyba nawet większe niż roczek. Przez te 6 miesięcy stała się prawdziwym człowieczkiem, który ma swoje zdanie, upodobania i smaki. Jest wspaniała. Wciąż uśmiechnięta i szalona. Często zastanawiam się, jak w takim maluszku mogą znajdować się takie pokłady energii. Czy to normalne, że Maja wciąż się czymś interesuje, kiedy ja zbieram przedmioty, które właśnie wygrzebała z łazienki, ona już zagląda do lodówki, i tak w kółko. Coraz mniej śpi w ciągu dnia, potrafi przysnąć tylko na 30 min. Cały czas na pełnych obrotach. Brakuje czasu dla siebie. Marzę o chwili w której Maja pójdzie do siebie do pokoju weźmie kartkę, kredki i pochłonie się tworzeniem. Ma tyle zabawek, klocków, maskotek i innych dziwnych urządzeń wydających przedziwne dzwięki, że może w tym tkwi błąd- za dużo wszystkiego. Pomimo wszytsko jest wspaniała, daje mi wiele radości i satysfakcji. Z dnia na dzień jest mądrzejsza  i sprawniejsza. Narazie jeszcze nie mówi, chyba że uznać różne akcenty i długości słowa tata ;) Jakie są Wasze dzieci w tym wieku, jakie mają umiejętności??
Dobrego Piatku!

6 komentarzy:

 1. zazdrosze moja Lenka w tym wieku już nie spała w dzień.
  ps. dziękuje za odwiedzinki, pozwól że bede do Ciebie zagladać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie mi bardzo miło, zapraszam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeny jak dziś pamiętam jak robiłam filmik na 1,5 roczku Dusi, a ona już w maju będzie miała 4 lata :) jak ten czas szybko leci :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, bedzie sie u nas w domu dzialo... Moj szkrab niedlugo konczy 10 miesiecy. Juz teraz czasami nie nadazam za nim :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny czas! Pamiętam, kiedy moja starsza córeczka kończyła 18 miesięcy (wtedy zresztą celebrowaliśmy każdy kolejny miesiąc). Młodsza córka ma teraz prawie 16 miesięcy, ale dzięki starszej siostrze mówi, bawi się na poziomie dwulatki i generalnie zachowują się jak rówieśniczki. Wiedziałam, że rodzeństwo stymuluje się wzajemnie, ale nie sądziłam, że aż w takim stopniu! Pozdrawiam serdecznie i życzę...drzemek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje za miłe słowa...
   Chciałabym mieć teraz drugą taką córeczkę aby mogła brać przykłąd z Majuni ale czasami brak mi sił na nią jedną ;) Podziwiam mamy które mają dwójke szkrabó w podobnym wieku! Wielki szacunek dla Wam miłe Panie!!
   Maja niestety tez ma mały kontakt z dziećmi boje sie troche o to czy się pozniej dobrze odnajdzie wsrod dzieci

   Usuń