czwartek, 9 czerwca 2011

Mamy ząbki !!!

I to od razu dwa! Kilka dni temu mojej córci wyrosły dwa ząbki - dolne jedynki. Już powoli się martwiłam, bo mała ma 8 miesięcy… ale w końcu są! Mam wrażenie, że od tego czasu bardzo się zmieniła, znowu nabrała apetytu, lepiej śpi. Przez ostatni tydzień zrobiła ogromne postępy- sama siada, próbuje już samodzielnie wstawać… To niesłychane, że w tak krótkim czasie wszystko się dzieje… Jeszcze kilka tygodni temu marudziłam, że chciałabym aby już raczkowała, chodziła… mówiła. Dziś marze tylko o tym aby jeszcze choć na chwile była małym bobaskiem, który leży ciągle w tym samym miejscu i nie rozwala swoich zabawek po całym mieszkaniu. To niebywałe ile taki mały człowieczek ma energii. Powiedzcie, jak Wy przetrwałyście czas wzmożonej aktywności swoich pociech no i poradźcie mi w co powinnam się zaopatrzyć żeby nauczyć Maję mycia ząbków? Jaką najlepiej szczoteczkę, jaka pasta?

Musze Was też przeprosić, że tak długo nic nie pisałam, miałam ostatnio bardzo dużo pracy. O jej wynikach napiszę już jutro! ;)

1 komentarz:

  1. Gratuluję ząbków :-) Na początek wystarczy Ci mięciutka szczoteczka namoczona wodą, nie ma co dawać pasty - tak mi się wydaje, bo Malutka jej nie wypluje :-) ewentualnie tyci tyci i wetrzeć w szczoteczkę :-) A silikonowa nakładka na palec spr się na dziąsełka :-) Myjcie razem ząbki, mojej to się bardzo spodobało :-) pierwszy wyszedł jej w 7 m.ż. :-) W Rossmannie są odpowiednie szczoteczki dla dzieci w wieku 0-2 lat - ja miałam taką http://www.naobcasach.pl/FCKeditor_UserFiles/Image/2009/02/26/20090226_jordan_02.jpg Odpowiednia do małej buźki i rączek :-) O higienę jamy ustnej pewnie dbasz, więc Ci się wymądrzać nie będę ;-)

    OdpowiedzUsuń